Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej - praktyczne aspekty - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej - praktyczne aspekty

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: ELAMED
  • Cena: 145,00 zł
  • Ilość:
    imgDARMOWA DOSTAWA
  • Poleć produkt
  • Tytuł: Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej - praktyczne aspekty

    Rok: 2024

    Autor: pod redakcją Marka Piotrowskiego i Ryszarda Kowskiego

    Stron: 204

    ISBN:978-83-66984-74-5

    Format: A5

    Okładka: miękka

    "Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej - praktyczne aspekty"

    Książka pod redakcją Marka Piotrowskiego, kierownika Działu Aparatury Medycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Ryszarda Kowskiego, wykładowcy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

    Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej dotyczy współcześnie praktycznie każdej placówki ochrony zdrowia. Trudno sobie wyobrazić taką jednostkę bez możliwości wykonywania zdjęć RTG, badań ultrasonograficznych czy badań w technice rezonansu magnetycznego. W najbardziej zaawansowanych placówkach dochodzą do tego procedury radiologii zabiegowej oraz techniki hybrydowe, wywodzące się z medycyny nuklearnej czy powiązane z brachy- i radioterapią.

    Rozwój technologiczny urządzeń podstawowych, niezbędnych do tych badań, pociągnął za sobą gwałtowny postęp w technikach i urządzeniach im towarzyszących, jak monitory obrazowe, urządzenia do podawania kontrastu, specjalistyczne oprogramowania do zarządzania dawką promieniowania, planowania terapii i wiele innych. Wraz ze wzrostem poziomu rozwiązań konstrukcyjnych aparatury medycznej trudniejsze i bardziej odpowiedzialne stały się jej obsługa i serwisowanie, a fakt, że omawiane wyżej techniki wykorzystują zjawiska fizyczne, które pozostawione bez nadzoru mogą bardziej szkodzić niż pomagać, sprawia, że na użytkownikach tego sprzętu oraz osobach, które zarządzają jego eksploatacją, ciąży ogromna odpowiedzialność.

    Nieoceniona jest zatem rola osób, które dzieląc się swoim fachowym doświadczeniem, opracowują procedury, katalogi wzorcowych postępowań czy stanowią odpowiednie prawo i normy. Doszliśmy jednak do wniosku, odpowiadając na częste uwagi naszych czytelników i uczestników konferencji, że równie ważne jest wsparcie polegające na udzielaniu praktycznych wskazówek, najlepiej przygotowanych przez osoby, które na co dzień zajmują się tą tematyką.

    Mamy nadzieję, że ta pozycja choćby częściowo uzupełni lukę rynkową i będzie swoistym przewodnikiem, pokazującym, jak przezwyciężyć najczęstsze problemy spotykane w pracowniach diagnostyki obrazowej. I to na każdym etapie, począwszy od ich projektowania, przez wyposażanie, odbiór i codzienną, bezpieczną dla wszystkich eksploatację.