Uszkodzenia i naprawy przegród budowlanych w aspekcie izolacyjności termicznej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Uszkodzenia i naprawy przegród budowlanych w aspekcie izolacyjności termicznej

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Cena: 69,55 zł
  • Ilość:
    imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
  • Poleć produkt
  • Tytuł: Uszkodzenia i naprawy przegród budowlanych w aspekcie izolacyjności termicznej
    Autor: Krause Paweł, Steidl Tomasz
    Wydanie: 1
    Rok: 2017
    Format: 16.5x23.5cm
    Stron: 366
    ISBN: 9788301188344
    To jedyna krajowa publikacja opisująca w tak kompleksowy sposób błędy i nieprawidłowości – zarówno w zakresie projektowania – jak i zagadnienia dotyczące ochrony cieplno-wilgotnościowej przegród budynków.
    Z opinii dr. hab. inż. Łukasza Drobca
    Aktualnie dbanie wyłącznie o wysokie standardy energetyczne budynków nowoprojektowanych jest niewystarczające do spełnienia zakładanych efektów ekologicznych. Niezbędne są także działania zmierzające do radykalnego zmniejszenia energochłonności i poprawy stanu technicznego istniejących już zasobów budowlanych. Niniejsze opracowanie dostarcza aktualną wiedzę nt. rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych typowych przegród budowlanych, a także oceny stanu ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków oraz uszkodzeń i napraw elementów budowlanych – pomocną w osiągnięciu tego celu.
    Wybrane problemy zilustrowano przykładami pochodzącymi z wykonanych realizacji stanowiących dokumentację ekspercką autorów. Podane przykłady zainspirowane zostały przez współpracujących z nimi inżynierów budowlanych i architektów, którzy na co dzień borykają się z problemami remontów i dociepleń istniejących budynków.
    Książka skierowana jest do wszystkich uczestników procesu budowlanego zajmujących się wdrażaniem poprawy efektywności energetycznej obiektów budowlanych. Opisywana tematyka z pewnością zaciekawi także rzeczoznawców budowlanych zajmujących się budownictwem ogólnym oraz fizyką budowli, a także zarządców nieruchomości i właścicieli budynków, w których konieczna jest poprawa efektywności energetycznej. Opracowanie może również stanowić doskonałą pozycję wspomagającą naukę studentów wydziałów architektury, budownictwa i inżynierii środowiska.