img
img

Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Virgo
 • Stara Cena: 38,00 złCena: 28,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: TAJEMNICE PRZODKÓW. Ukryty przekaz rodzinny
  Autor: Anne Ancelin Schützenberger
  Stron: 304
  Oprawa: miękka
  Rok: 2016
  ISBN: 978-83-65400-01-7

  Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte.

  Książka Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny miała dotąd we Francji osiemnaście wydań, stała się bestsellerem (ponad 500 000 sprzedanych egz.) i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.

  Autorka porusza fascynujący temat międzypokoleniowego przekazywania lęków, nierozwiązanych konfliktów, tajemnic, traum, ukrytej lojalności rodzinnej. Omawia powtarzanie się w rodzie przedwczesnych śmierci, przypadki „dziedziczenia” chorób, których nie można uznać za dziedziczne, powtarzanie się w rodzinie wypadków, oraz pojawianie się chorób i wypadków w określonych dniach w roku na przestrzeni kilku pokoleń, czy też utraty zdrowia lub życia, gdy potomkowie są w tym samym wieku, co przodek (syndrom rocznicy).

   

  „Wierność przodkom, nieświadoma, niewidoczna lub ukryta lojalność
  ma nad nami władzę: należy ją uwidocznić – uświadomić ją sobie,
  zrozumieć, co nas zobowiązuje i nami kieruje oraz, ewentualnie,
  przetransformować tę lojalność, aby móc w pełnej wolności żyć swoim życiem”.

  Czy któreś z dzieci musiało zastąpić rodziców w opiece nad rodzeństwem?
  Czy któryś z krewnych zginął tragicznie podczas wojny?
  Czy ktoś stracił majątek w wyniku wydarzeń historycznych
  lub na skutek niesprawiedliwości? O czym się w rodzinie milczy?
  Kto jest jednostką dominującą w rodzie?


  W książce znaleźć można zarówno omówienie najważniejszych koncepcji badaczy, którzy od czasów Freuda poruszali temat przekazu międzypokoleniowego, jak i omówienie przypadków z praktyki terapeutycznej autorki, oraz jej instrukcje jak konstruować geneosocjogram i na co należy zwracać uwagę pracując w psychoterapii z transgeneracyjnością.


  Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny to przewodnik dla psychoterapeutów i dla wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie.