Szczęśliwa skóra Naturalny program domowej ekopielęgnacji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Szczęśliwa skóra Naturalny program domowej ekopielęgnacji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Szczęśliwa skóra Naturalny program domowej ekopielęgnacji

Stron: 272

Format: 140 x 205

Oprawa: miękka

Rok: 2015

ISBN: 978-83-7579-439-7

Wypryski... Suchość... Zaczerwienienie... Nadmierne przetłuszczanie się...
Jeśli jesteś taka, jak większość kobiet, zapewne już od dawna prowadzisz nieustanną walkę, wręcz batalię, o idealnie (lub przynajmniej dobrze) wyglądającą skórę. Być może jesteś sfrustrowana i zmęczona coraz to nowszymi i zwykle mocno rozczarowującymi (oraz drogimi) rozwiązaniami. Jak myślisz, dlaczego posiadanie pięknej skóry jest takie trudne?

Adina Grigore – uczy jak dbać o swoją skórę, na jakie produkty żywieniowe należy uważać, żeby dłużej cieszyć się piękną skórą i jak rozwiązać problemy dermatologiczne nierozwiązywalne dla wielu lekarzy.

Podczas codziennej pielęgnacji stosujemy średnio ok. 12 produktów kosmetycznych. Wierzymy, że w ten sposób zapewnimy skórze zdrowie i naturalny wygląd – autorka uczy jak zastąpić szkodliwe produkty promowane przez przemysł kosmetyczny naturalnymi (EKO) oraz cieszyć się z bycia „saute”.
Szczęśliwa skóra to prosty i w 100% naturalny program, który oczyszcza, uspokaja i uszczęśliwia skórę.





Peeling do twarzy i ciała
Potraktuj ten preparat jako domowy peeling chemiczny, ale pozbawiony chemikaliów (kiedy peelingi chemiczne stały się czymś normalnym i dlaczego już nikt nie mówi o tym, jak inwazyjne są to zabiegi?). Cukier jest doskonałym środkiem złuszczającym, a zawarta w limonce witamina C sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej młodzieńcza. Jak pewnie pamiętasz, papaja jest „superpokarmem” dla skóry – zawiera dużo witaminy A, usuwa martwe komórki naskórka i rozjaśnia cerę.

1/4 szklanki pokrojonej papai
1/4 szklanki gruboziarnistego cukru
sok z 1/2 limonki

Najłatwiej przygotować ten peeling w blenderze. Jeśli nie masz takiego sprzętu, rozgnieć papaję widelcem, a potem dodaj cukier i sok z limonki. Zmieszaj całość tak, aby uzyskać konsystencję pasty. Jeśli chcesz użyć peelingu na twarz, rozprowadź go delikatnie kolistymi ruchami (pobudzisz krążenie). Zostaw na kilka minut (maksymalnie do pół godziny) i dobrze spłucz. Skórę ciała możesz wymasować bardziej żywiołowo. Możesz zrobić peeling pod prysznicem, ale pilnuj, żeby nie zapchać odpływu wody. Podana proporcja wystarczy na jeden zabieg na całe ciało, ale peeling możesz przechowywać przez kilka dni w lodówce. Pozostałą papaję, limonkę i cukier wykorzystaj do zrobienia pysznego koktajlu.