Książka napisana przez ucznia Franklyna Sillsa - ojca biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej. Powstała z myślą o terapeutach, studentach i pacjentach. Gilchrist szczegółowo omawia podstawowe techniki pracy, prowadzi czytelnika krok po kroku, przez kolejne elementy terapii. Początkujący terapeuci znajdą tu liczne wskazówki i wyjaśnienia, co pomoże im nabrać większej wprawy i pewności we własnej praktyce zaawansowani będą mogli lepiej zrozumieć zależności i efekty działania swojej pracy.
Książka napisana przez ucznia Franklyna Sillsa - ojca biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej. Powstała z myślą o terapeutach, studentach i pacjentach. W sposób zrozumiały i inspirujący prezentuje podstawy terapii czaszkowo-krzyżowej w ujęciu biodynamicznym.
Gilchrist szczegółowo omawia podstawowe techniki pracy udzielając konkretnych wskazówek i wyjaśnień. Czytając, wyraźnie odczuwa się wpływ wieloletniego doświadczenia klinicznego autora, który odpowiada w książce na szereg pytań, często zadawanych przez terapeutów i pacjentów. Gilchrist poświęca szczególną uwagę holistycznemu aspektowi terapii czaszkowo-krzyżowej, prowadzi czytelnika krok po kroku, przez kolejne techniki, które są podstawą skutecznego zabiegu.Gilchrist przedstawia też krótki zarys historii terapii czaszkowo-krzyżowej, opisuje jej współczesne miejsce wśród innych praktyk oraz efekty kliniczne.
Początkujący terapeuci
znajdą tu liczne wskazówki i wyjaśnienia, co pomoże im nabrać większej wprawy i pewności we własnej praktyce. Książka jest znakomitym wprowadzeniem w pracę terapeutyczną, ponieważ zwraca szczególną uwagę na kolejne podstawowe elementy terapii, które są wykorzystywane podczas każdego zabiegu.
Zaawansowani terapeuci
będą mogli lepiej zrozumieć zależności i efekty działania swojej pracy. Dzięki przeczytaniu tej ksiażki będzie im też łatwiej opisać pacjentom charakter ich pracy, ponieważ często pacjent doświadcza zabiegu w zupełnie inny sposób niż terapeuta, nie do końca rozumiejąc jak złożone procesy są inicjowane przez ten delikatny rodzaj terapii manualnej.
Pacjenci,
którzy korzystają lub chcą skorzystać z dobrodziejstw tej terapii dowiedzą się na czym ona polega, i jakie znaczenie dla ich zdrowia mają poszczególne techniki stosowane podczas zabiegu.
Trzydzieści lat temu po raz pierwszy zetknąłem się z terapią czaszkowo-krzyżową. Jako neurochirurg, pracujący bezpośrednio z mózgiem i rdzeniem kręgowym, byłem zdumiony! Stałem się świadkiem ogromnych postępów w leczeniu pacjentów, z którymi pracowali doświadczeni terapeuci czaszkowo-krzyżowi. Warto rozważyć szersze zastosowanie tej metody.
- dr C. Norman Shealy, Prezes-Założyciel Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Holistycznej