Monografia zawierająca kompleksową wiedzę z zakresu rehabilitacji osób z dysfunkcjami układu nerwowego. Przydatna dla osób zajmujących się leczeniem i rehabilitacją pacjentów po urazach i zatruciach układu nerwowego.
Kompleksowe opracowanie
W książce opracowane zostały liczne tematy, które podzielono na 6 przejrzystych rozdziałów, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz interesujące zagadnienie. Tematy, które znajdziesz w książce, to m.in.:
Diagnostyka na potrzeby rehabilitacji neurologicznej; szczegółowe omówienie zagadnień takich jak plastyczność układu nerwowego, spastyczność.
Nowoczesne metody wspomagające neurorehabilitację.
Rehabilitacja w uszkodzeniach mózgowia (omówienie skutecznych metod rehabilitacyjnych u pacjentów po przebytym udarze, z urazami czaszkowo-mózgowymi, z problemami onkologicznymi czy w stwardnieniu rozsianym).
Rehabilitacja w urazach i chorobach rdzenia kręgowego.
Rehabilitacja w chorobach obwodowego układu nerwowego i mięśni.
Dokumentacja przebiegu rehabilitacji.
Praktyczna wiedza
Publikacja stanowi zbiór cennych wskazówek i materiałów służących do diagnostyki i rehabilitacji pacjenta z dysfunkcjami układu nerwowego. W książce znajdują się także cenne materiały do oceny efektów leczenia. Wśród nich m.in. przydatne kwestionariusze (m.in.: Pomiar Niezależności Funkcjonalnej, Skandynawska Skala Udarów, Skala Orgogoza) i wytyczne (np. Leczenie farmakologiczne spastyczności). Całość stanowi cenny materiał, co ułatwia wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.
Dla kogo?
Głównymi adresatami tej książki są: lekarze specjaliści i specjalizujący się w dziedzinie neurologii oraz rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, lekarze pracujący i specjalizujący się w pediatrii i neurochirurgii, neuropsycholodzy. Z całą pewnością mogą z niej korzystać fizjoterapeuci i lekarze innych specjalności, może też być przydatna w szkoleniu przeddyplomowym i podyplomowym. Zainteresuje ona także psychologów, studentów psychologii, logopedów i osoby specjalizujące się w neurologopedii, studentów medycyny, fizjoterapii, wychowania fizycznego.