Farmakoterapia chorób serca w podstawowej opiece zdrowotnej
Tytuł: Farmakoterapia chorób serca w podstawowej opiece zdrowotnej
Rok: 2020
Format: 16.5x23.5cm
Stron: 308
ISBN: 9788379882694
Już w sprzedaży książka „Farmakoterapia chorób serca w POZ” pod redakcją prof. nadzw. Rafała Dąbrowskiego i prof. Hanny Szwed. Komentarz przygotował prof. Piotr Hoffmann. Co mówi o projekcie jego autor i jakie ciekawe zagadnienia znajdą w publikacji lekarze?
Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta zasada przyświecała nam przy tworzeniu monografii – zapowiada prof. Rafał Dąbrowski. – Mamy nadzieję, że będzie ona drogowskazem dla Państwa – lekarzy pracujących w bardzo ważnej dziedzinie, jaką jest podstawowa opieka zdrowotna – dodaje. Temat główny – farmakoterapia kardiologiczna – został przedstawiony w szerszym kontekście klinicznym.
Rozdziały w książce, jak wyjaśnia autor projektu, zostały ułożone w kolejności odpowiadającej historii naturalnej chorób sercowo-naczyniowych – od profilaktyki pierwotnej (zwalczania czynników ryzyka), poprzez konkretne schorzenia: m.in. nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, zaburzenia rytmu czy niewydolność serca, aż do profilaktyki wtórnej zdarzeń sercowo-naczyniowych. Jakie cele stawiali sobie autorzy i redaktorzy?
Pragniemy pomóc Państwu w codziennej pracy z pacjentami kardiologicznymi. Staraliśmy się przedstawić konkretne informacje wynikające z postępu wiedzy i sposoby właściwego postępowania. Załączone piśmiennictwo pozwala na dotarcie do bardziej szczegółowych informacji – podkreśla prof. Dąbrowski.
Na czym się koncentrowano?
Skupiliśmy się na leczeniu i lekach realnie dostępnych dla lekarzy i pacjentów. Mamy nadzieję, że książka stanie się podręcznym kompendium przydatnym w codziennej pracy. Zaproszenie do napisania rozdziałów przyjęli doświadczeni lekarze i naukowcy, eksperci w swoich dziedzinach, za co jesteśmy im wdzięczni i składamy specjalne podziękowania – podsumowuje prof. Dąbrowski.