Tytuł: Diagnoza Różnicowa dla Fizjoterapeutów. Kiedy kierować pacjenta do innego specjalisty?
Niniejsza pozycja książkowa pokaże Ci jak dokonać badania przesiewowego w przypadku chorób układowych i innych stanów patologicznych, które mogą podszywać się pod zaburzenia nerwowo-mięśniowe i mięśniowo-szkieletowe. Publikacja zawiera zarówno czerwone (objawy alarmowe), jak i żółte flagi (objawy ostrzegawcze), dzięki którym będziesz w stanie rozpoznać nieprawidłowości z zakresu schorzeń spoza standardowej praktyki fizjoterapeutycznej.
NAJWAŻNIEJSZE DLA CZYTELNIKA CECHY KSIĄŻKI
WYJĄTKOWOŚĆ POZYCJI! Pięciostopniowy model badania przesiewowego obejmujący naukową, obiektywną, wyważoną i metodologiczną analizę informacji zebranych z wywiadu chorobowego, ocenę czynników ryzyka, obrazu klinicznego, objawów współistniejących i wreszcie zawierający analityczne podsumowanie.
WYJĄTKOWOŚĆ POZYCJI! Opisy przypadków, zaprezentowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie kliniczne o zasięgu światowym, które pozwolą Ci wdrożyć właściwe postępowanie różnicujące oraz podjąć potencjalną decyzję o kontynuacji leczenia lub o skierowaniu chorego na konsultację lekarską.
POZYCJA ZAWIERA:
Ocenę stanu pacjenta w odniesieniu do rekomendacji i standardów APTA
NOWE treści dotyczące zdrowia kobiet, które poszerzają dotychczasową wiedzę i podnoszą rangę tej problematyki.
Analityczne podsumowania z krótkim opisem, zawierające tabele, rubryki, pytania diagnostyczne, krytyczną ocenę obrazu klinicznego i przykłady kazuistyczne.
Konkretne narzędzia badania przesiewowego i „checklisty” przydatne klinicznie.