Tytuł: Promocja Chirurgia Repetytorium Noszczyk 2019 + Pierwsza Pomoc
PROMOCYJNY ZESTAW
Tytuł: Chirurgia Repetytorium Noszczyk 2019
Autor: Noszczyk Wojciech
Wydanie: 2
Stron: 736
Oprawa: miękka
Rok: 2019
ISBN: 978-83-200-5385-2
Drugie wydanie, wysoko cenionego podręcznika w którym niezbędną wiedzę na temat chirurgii przekazano w niezwykle zwięzły, niemal telegraficzny sposób. Stworzony przez znanego i cenionego autora podręcznik, który przypomina notatki pisane w czasie wykładu, został gruntownie przejrzany, a większość rozdziałów zaktualizowana. Bogaty materiał ilustracyjny (ponad 300 rycin), który w prosty i przejrzysty sposób pomaga opanować materiał, został wzbogacony o nowe ryciny.
+
Tytuł: Pierwsza pomoc i resuscytacja krążeniowo-oddechowa Podręcznik dla studentów
Autor: Janusz Andres
Rok: 2011
Wyd.3
Oprawa: miękka foliowana, 224 str.,
Wymiary: 160 x 235 mm,
Waga: 0.37 kg.
ISBN: 978-83-89610-12-6
Wydanie III zgodne z Wytycznymi 2010 Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji
Szanowni Państwo
Już po raz trzeci w ciągu ostatnich dziesięciu lat mam przyjemność poinformować Państwa o wznowieniu wydania Podręcznika Pierwsza pomoc i resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Od pierwszego wydania w roku 2000 wiedza na temat resuscytacji i pierwszej pomocy znacznie się wzbogaciła, co można prześledzić porównując Wytyczne Resuscytacji z 2000, 2005 i aktualne z roku 2010. Tak jak w poprzednich wydaniach, Autorzy tego Podręcznika to doświadczeni nauczyciele akademiccy, a większość z nich to edukatorzy i instruktorzy Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji.
Aktualne wydanie jest znacznie rozszerzone tematycznie i objętościowo w porównaniu z poprzednimi i uwzględnia wszystkie aktualne zagadnienia pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych, dzieci i noworodków. Nowe elementy, poza aktualizacją podstawowych zagadnień poruszanymi w poprzednich wydaniach, to głównie rozdziały dotyczące:: pierwszej pomocy, zapobiegania nagłemu zatrzymaniu krążenia – co jest istotne zarówno w opiece przedszpitalnej jak i wewnątrzszpitalnej, nowoczesnemu podejściu do defibrylacji i farmakoterapii z drogami podawania leków oraz leczeniu zespołu objawów po nagłym zatrzymaniu krążenia z hipotermią terapeutyczną włącznie. Rozdziały dotyczące dzieci i noworodków jeszcze nigdy nie były tak kompleksowo i kompetentnie przedstawione.
Dziękuję serdecznie Pani Dr med. Teresie Sokołowskiej-Kozub za trud koordynacji tworzenia i wydania tego obszernego Podręcznika, który, jestem tego pewien, będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów, gdyż jest to unikalne i dobrze opracowane kompendium wiedzy opartej zarówno na bogatych doświadczeniu dydaktycznym, jak i pracy redakcyjnej Pani Doktor przy poprzednich wydaniach tego Podręcznika.
Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJCM
Polska Rada Resuscytacji