Tytuł: Chińskie Zioła Lecznicze Charakterystyki i porównania
Chińskie zioła lecznicze; Charakterystyki i porównania to podręcznik chińskiego ziołolecznictwa, zawierający klarowne i zwięzłe charakterystyki ziół oraz porównania ich cech i siły oddziaływania. Dzięki przejrzystemu i logicznemu podejściu do tematu oraz zwięzłemu stylowi Autorki, niebywale ułatwia czytelnikowi zrozumienie i zapamiętanie funkcji przedstawionych ziół. Podręcznik ten jest tłumaczeniem najnowszego, drugiego wydania oryginału angielskiego.
Najcenniejsze zalety tej książki to:
- dokładne opisy i porównania kilkuset powszechnie stosowanych ziół chińskich;
- przejrzysty układ treści w formie pytań i odpowiedzi, ułatwiający uczenie się i zapamiętywanie podanych wiadomości;
- porównania ziół w formie diagramów umieszczone na końcu każdego rozdziału, nie tylko ilustrujące, lecz także rozszerzające zakres przedstawionych wiadomości;
- omówienia zastosowań ziół, niezwykle przydatne i zachęcające do korzystania z nich w praktyce;
- wiedza zgodna z najnowszymi doniesieniami, zwłaszcza dotyczącymi bezpieczeństwa stosowania chińskich ziół;
- dodatki, zawierające miedzy innymi zasady bezpiecznego dawkowania oraz najczęściej stosowane połączenia ziół.
Kontynuacją książki Chińskie zioła lecznicze; Charakterystyki i porównania jest drugie dzieło prof. Yifan Yang, którego tytuł w planowanym polskim przekładzie będzie brzmieć: Chińskie receptury ziołowe, Zasady leczenia i strategie układania. Oba podręczniki (w oryginalnym wydaniu angielskim) spotkały się z wielkim uznaniem wykładowców i studentów TMCh.
O autorce
Yifan Yang studiowała na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMCh), gdzie w 1982 roku uzyskała dyplom ze specjalizacją w chińskim ziołolecznictwie. Przez kolejne osiem lat pracowała jako lekarz i wykładowca na wydziale receptur ziołowych tejże uczelni. Od 1991 roku mieszka w Holandii, gdzie pracuje jako lekarz i samodzielny wykładowca TMCh. W swojej pracy z pacjentami łączy leczenie ziołami, akupunkturą, dietetyką z poradami dotyczącymi stylu życia oraz wsparciem psychologicznym. W 2013 roku po obronie pracy naukowej na swej rodzimej uczelni otrzymała tytuł najwyższej rangi specjalisty-praktyka TMCh, odpowiadający zachodniemu tytułowi profesora. Regularnie wykłada i prowadzi seminaria w wielu szkołach medycyny chińskiej w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, a od pewnego czasu również w Polsce.