Tytuł: BHP Dobre praktyki dwutomowa kolekcja
„BHP. Dobre praktyki” to dwutomowa kolekcja przeznaczona dla pracowników służby BHP, pracodawców, studentów i uczniów kierunków nauczania związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką BHP.
CO ZYSKASZ?
TOM I
niezbędną wiedzę na temat m.in. organizacji ochrony pracy w Polsce, obowiązków pracodawcy, pracownika i osoby kierującej pracownikami, służb BHP i ich uprawnień, badań lekarskich, szkoleń i testów w nauczaniu pracowników w zakresie BHP oraz normalizacji i certyfikacji,
poznasz aktualne wymagania prawne dotyczące obiektów budowlanych oraz pomieszczeń, stanowisk i procesów pracy oraz Środki Ochrony Indywidualnej,
dostęp do przeglądu czynników zagrożenia środowiska pracy, zagrożeń pożarowych i wybuchowych, zdarzeń wypadkowych i chorób zawodowych,
dowiesz się, jakie są zasady przygotowania i metodyka oceny ryzyka zawodowego,
wgląd do 25 instrukcji bezpieczeństwa i higieny pracy, np. dla prac zbrojarskich i betonowych, stanowiska dekarza, frezera czy obsługi szlifierki kątowej.
TOM II
dostęp do 64 gotowych ocen ryzyka zawodowego dla konkretnych stanowisk pracy według normy PN-N-18002:2011, metody Risk Score, PHA, MIL STD 82,
akces do 8 list kontrolnych, m.in.: dotycząca bezpieczeństwa prac spawalniczych, BHP przy obsłudze żurawia budowlanego, BHP dla prac na wysokości,
poznasz zasady udzielania pierwszej pomocy,
kompleksowe omówienie systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy uwzględniające najnowsze rozwiązania (norma ISO 45001).
materiały do ćwiczeń praktycznych z analizy i oceny stanowisk pracy
BHP. Dobre praktyki. T. 1BHP. Dobre praktyki. T. 1
„BHP. Dobre praktyki” - tom pierwszy z dwutomowej kolekcji to kompleksowe ujęcie zagadnień BHP na podstawie aktualnych przepisów prawnych: stanowiska i procesy pracy, zagrożenia pożarowe i wybuchowe, ocena ryzyka zawodowego, instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy.
„BHP. Dobre praktyki” to kompendium wiedzy przeznaczone dla pracowników służby BHP, pracodawców, studentów i uczniów (słuchaczy) kierunków nauczania związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką BHP.
BHP. Dobre praktyki. T. 2BHP. Dobre praktyki. T. 2
Producent: Elamed Media Group
„BHP. Dobre praktyki” tom drugi z dwutomowej kolekcji to poręczny zbiór ocen ryzyka zawodowego, przykładów list kontrolnych, systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
„BHP. Dobre praktyki” to kompendium wiedzy przeznaczone dla pracowników służby BHP, pracodawców, studentów i uczniów (słuchaczy) kierunków nauczania związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, a także wszystkich osób zainteresowanych tematyką BHP.
RYSZARD BRYŁA (1946-2019)
Ryszard Bryła pracował przez wiele lat jako wykładowca i szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa, higieny oraz prawa pracy. Był wieloletnim pracownikiem służby BHP i ochrony przeciwpożarowej oraz jest autorem trzech książek i kilkuset przekrojowych artykułów. Ukazywały się one w czasopismach branżowych i pedagogicznych. Jego wielką pasją była fizyka. Stanowiła ona podstawowy kierunek jego studiów i temat do napisania kilku publikacji. Z Elamed Media Group był związany od ponad 15 lat. Wspierał ją swoją ekspercką wiedzą zarówno w obszarze redakcyjnym, jak i w zakresie szkoleń BHP dla pracowników. Stale gościł w gronie autorów czasopisma „Promotor BHP”. W 2011 r. ukazała się książka jego autorstwa pt. Bezpieczeństwo i higiena pracy, przedstawiająca całokształt zagadnień związanych z dziedziną BHP. Niniejsza publikacja stanowi rozszerzenie tej pozycji.
Spis treści T.1:
Rozdział 1. Wiadomości wstępne
Rozdział 2. Obiekty budowlane oraz pomieszczenia, stanowiska i procesy pracy
Rozdział 3. Ochrony indywidualne, odzież i obuwie robocze
Rozdział 4. Czynniki zagrożenia środowiska pracy
Rozdział 5. Zagrożenia pożarowe i wybuchowe
Rozdział 6. Zdarzenia wypadkowe i choroby zawodowe
Rozdział 7. Organizacja wybranych stanowisk pracy
Rozdział 8. Ocena ryzyka zawodowego
Rozdział 9. Instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy
Spis treści T.2:
Rozdział 1. Oceny ryzyka zawodowego dla konkretnych stanowisk pracy
Rozdział 2. Listy kontrolne
Rozdział 3. Zasady udzielania pierwszej pomocy
Rozdział 4. Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
Rozdział 5. Ćwiczenia - analiza i ocena stanowiska pracy
Rozdział 6. Materiały źródłowe
Rozdział 7. Załączniki