img
img

Ciało w umyśle

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Oficyna INGENIUM
 • Stara Cena: 74,00 złCena: 66,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 5.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ciało w umyśle
  Autor: Lemma Alessandra
  Stron: 329
  Rok: 2016
  Oprawa: Twarda
  ISBN: 978–83–62651–40-5

  Ciało w umyśle nie traktuje jedynie o tym, co Lemma odkryła na temat powiązań ciała i umysłu, ale jest także zapisem tego, jak autorka tych odkryć dokonała. Ta intelektualnie inspirująca książka na pewno zainteresuje profesjonalistów z dziedziny psychoterapii, naukowców, ale także wszystkich pragnących poszerzyć wiedzę o naturze i funkcjach ciała oraz jego rozmaitych, często zaskakujących objawach. Lemma przestudiowała temat bardzo wnikliwie. Cytuje artykuły z różnych obszarów psychoanalizy, biologii, neurobiologii i filozofii, nawiązuje do filmów i bajek. Ciało w umyśle to poszerzenie i pogłębienie tematu, który autorka analizowała w poprzedniej książce, Pod skórą. Psychoanalityczne studium modyfikacji ciała.

  […]

  W trafnym zakończeniu swej książki Alessandra Lemma przypomina nam, że podglądacz obecny w każdym z nas swoim spojrzeniem zawsze uczestniczy w czyjejś traumie: „Nie można być niewinnym obserwatorem”. Myślę, że to samo można powiedzieć o czytelnikach Ciała w umyśle. Dzięki lekturze tej książki lepiej zrozumieją oni niektóre ekstremalne przejawy naszej cielesności oraz istoty ludzkie żyjące w tych ciałach.

  Donald Campbell (fragm. Słowa wstępnego)

   


  Alessandra Lemma jest dyrektorem Oddziału Rozwoju Terapii Psychologicznych w Zespole Opieki Zdrowotnej Tavistock i Portman oraz dyrektorem klinicznym Centrum Badania Interwencji Psychologicznych w University College w Londynie. Członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jest profesorem wizytującym na Wydziale Psychoanalizy University College w Londynie oraz profesorem honorowym w dziedzinie terapii psychologicznych na Uniwersytecie w Essex. Pełni funkcję regionalnej redaktorki International Journal of Psychoanalysis w Londynie; jest także redaktorką naczelną serii wydawniczej The New Library of Psychoanalysis. Autorka licznych książek i artykułów o psychoterapii, psychoanalizie, ciele i traumie.

  Spis treści

  Słowo wstępne
  Podziękowania
  Wprowadzenie
  Rozdział 1 Zawiść a ciało matki
  Rozdział 2 Do kogo tak naprawdę należy skóra?
  Rozdział 3 Reguła czystej decyzji
  Rozdział 4 Teraźniejszość bez przeszłości
  Rozdział 5 Ciało, które mam i ciało, którym jestem
  Rozdział 6 Trauma i ciało
  Rozdział 7 Ciało analityka a setting analityczny
  Rozdział 8 Nowe ujęcie bajki o Roszpunce
  Rozdział 9 Z kozetki do toalety
  Rozdział 10 Przedsiębiorcy własnego self
  Bibliografia