img
img

Alokacja ryzyka zmiany okoliczności podczas wykonywania długoterminowej umowy o dzieło i o roboty budowlane - w kierunku umowy rozwijającej się

 • Dostępność: Brak
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Stara Cena: 39,90 złCena: 34,41 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 5.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Alokacja ryzyka zmiany okoliczności podczas wykonywania długoterminowej umowy o dzieło i o roboty budowlane - w kierunku umowy rozwijającej się
  Autor: Bańczyk Wojciech
  Rok: 2017
  Format: 16.0x23.5cm
  Stron: 174
  ISBN: 9788323343165
  Autor oparł swoją książkę na koncepcji umowy rozwijającej się, tj. umowy, w której zacierają się granice między procedurą zawarcia umowy, obowiązkami przedkontraktowymi oraz etapem wykonania umowy. Jego zasługą jest ukazanie funkcjonowania tej koncepcji w konkretnym środowisku umów przewidzianych Kodeksem cywilnym. Wojciech Bańczyk wskazuje, jak w umowach, w których przedmiot powstanie dopiero w przyszłości, realizacja ich celu wymaga ciągłego dostosowywania ich treści do zaistniałych okoliczności. Jest to dobrze przygotowana, nowatorska praca o oryginalnych tezach.
  Z recenzji prof. dr. hab. Fryderyka Zolla

  Książka dotyczy problemu trudnego teoretycznie i praktycznie, a opiera się na częstokroć wywołującej wątpliwości obowiązującej regulacji prawnej. Autor kieruje uwagę również na rozwiązania przyjęte w innych porządkach prawnych (np. niemieckim czy amerykańskim), projektach europejskich (np. DCFR, Zasady UNIDROIT), wzorcach międzynarodowych (FIDIC) lub projektach prawa polskiego. W kolejnych rozdziałach zostały poruszone najważniejsze zagadnienia dotyczące umowy o dzieło i umowy o roboty budowlane począwszy od relacji ich regulacji, kształtowania treści tych stosunków umownych, ich zmiany, zasad wykonywania oraz odpowiedzialności. W ramach poszczególnych kwestii przedstawiono problemy sporne w sposób wnikliwy, dogłębnie je analizując, a także w wielu przypadkach wyrażając własne stanowisko.
  Z recenzji dr hab. Marleny Pecyny, prof. UJ

  Wojciech Bańczyk – doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, aplikant radcowski wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, autor publikacji i wystąpień na konferencjach naukowych o tematyce związanej z prawem umów, prawem spadkowym, prawami człowieka, historią prawa oraz prawem porównawczym.