img
img

Alergeny pyłku roślin + CD

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medical Education
 • Stara Cena: 109,00 złCena: 77,39 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 5.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Alergeny pyłku roślin + CD
  Autor: Piotr Rapiejko
  Stron 104 str.
  Oprawa: twarda
  ISBN: 978-83-62510-31-3
  Książka zawiera podstawowe informacje o roślinach, których alergeny odgrywają w Polsce największą rolę w etiologii schorzeń alergicznych górnych dróg oddechowych. Omówione zostały między innymi aspekty botaniczne i aerobiologiczne związane z poszczególnymi rodzajami roślin i ich alergeny.
  Cechą charakterystyczną schorzeń alergicznych wywołanych przez alergeny pyłku roślin jest sezonowość występowania objawów, zależna od obecności i stężenia uczulającego pyłku
  w atmosferze. Informacje o stopniu ekspozycji na aeroalergeny pozwalają na właściwą diagnostykę i profilaktykę oraz ocenę skuteczności leczenia. Wymagają one zarówno od lekarza, jak i od chorego umiejętności identyfikacji podstawowych źródeł aeroalergenów w otoczeniu. Fotografie ilustrujące poszczególne rozdziały ułatwią identyfikację alergogennych rodzajów i gatunków roślin. Atlas uzupełnia płyta CD, zawierający 1512 zdjęć.
  W książce zamieszczono kalendarz pylenia roślin dla Polski opracowany na podstawie pomiarów stężenia pyłku przeprowadzonych w latach 1989-2012 oraz zalecenia profilaktyczne dla osób uczulonych na alergeny pyłku roślin.
  Publikacja ta przeznaczona jest zarówno dla lekarzy i studentów medycyny, jak i dla osób uczulonych na alergeny pyłku roślin, ich rodzin lub opiekunów.